„Must-have“ šperky, ktoré nesmú chýbať vo vašej šperkovnici

KategórieFilter
 
 
 
 
 

„Must-have“ šperky, ktoré nesmú chýbať vo vašej šperkovnici

Pondelok, 9. september 2019
„Must-have“ šperky, ktoré nesmú chýbať vo vašej šperkovnici

Aj vy zo skrine vyťahujete najčastejšie tričká či nohavice, ktoré sa vám dobre kombinujú do pekných outfitov? Podobne je to aj so šperkami. Preto je užitočné mať doma v šperkovnici viac kúskov, čo sa hodia skoro ku všetkému, a predsa vyzerajú výnimočne. Chcete vedieť, ktoré to sú?

Perlové šperky

Perly sú symbolom noblesy. Sú to nadčasové šperky, ktoré sa hodia aj na bežné nosenie, ale patria hlavne k elegantnému oblečeniu. Jednoduchý perlový náhrdelník sa najlepšie hodí k večerným šatám. 

Ak je dlhší, môžete ho omotať okolo krku aj dvakrát a vytvoriť tak elegantný doplnok k blúzke či košeli. Jednoduchý prstienok s perlou môžete na prst nastoknúť každý deň a jemné náušničky  vyzdvihnú váš ženský outfit.

Napichovacie náušnice

Sú jednoduché, a predsa vyzerajú skvelo. Skombinujete ich veľmi ľahko s akýmkoľvek oblečením, čo ich radí medzi najpoužívanejší doplnok. Hodia sa do práce, na romantickú večeru i na sobotný nákup. 

Koktejlový prsteň

Každá žena by mala mať aspoň jeden výrazný prsteň, ktorý vyzdvihne elegantný či večerný outfit a nebude iba obyčajným doplnkom. Vyberajte si šperky s drahokamom rôznych farieb či veľké perly. Nemusíte sa báť ani masívnych prsteňov, ktoré budú pútať pozornosť.

Retiazka s príveskom

Jemná, tenučká retiazka s decentným príveskom, ktorý má svoj príbeh alebo symbol. Je jedným z mála šperkov, ktorý sa považuje za každodennú súčasť outfitu. Aby ste však tento, na prvý pohľad obyčajný šperk trochu oživili, nebojte sa hrať s dĺžkou retiazky a prispôsobovať ju výstrihu trička či blúzky, ktorú v ten deň nosíte.

Kolekcia šperkov

Prsteň, náramok, náušnice a náhrdelník. Doprajte si aspoň jednu sadu šperkov rovnakého štýlu. Využijete ho vtedy, keď jemné oblečenie potrebujete zvýrazniť väčším množstvom doplnkov. Pokojne siahnite po jemných, jednoduchých kúskoch, ktoré zladíte naozaj k čomukoľvek.

Masívny náhrdelník

Hodí sa k jednofarebným košeliam a blúzkam či jednoduchým puzdrovým, alebo koktejlovým šatám. Pokojne siahnite po viacfarebnom kúsku s veselými motívmi, ktorý sa bude ľahko kombinovať s vecami vo vašom šatníku.

Veľké náušnice

Sú dni, kedy sa vám nebude chcieť nosiť veľa šperkov. Bude stačiť jeden výrazný, ktorý doplní váš jednofarebný outfit. A pamätajte, v tomto prípade platí, že čím výraznejší šperk, tým lepšie.

Hodinky

Hodinky sú každodenným základom a vďaka naozaj širokej ponuke si je z čoho vybrať. V šperkovnici by ste mali mať minimálne jedny. S tenkým náramkom napríklad zo svetlej kože, ktoré sa hodia na bežné nosenie. Nebojte sa investovať do kvalitných značiek, ktoré budú súčasťou vašej kolekcie dlhé roky. 

Všetko na svojom mieste

Vaša šperkovnica vás môže tešiť vždy, keď ju otvoríte. Hlavne, ak na vás nebude pozerať kopec doplnkov a bižutérie, ktorú ste na sebe mali možno raz. Nebudete sa musieť prehrabávať a rozmotávať náhrdelníky. Všetko bude čakať pekne vedľa seba, s dostatkom priestoru.

Na čo myslieť pri kúpe ďalších doplnkov?

Dbajte na to, aby bol šperk:

  • jednoduchý – aby sa dal ľahko kombinovať,

  • kvalitný – sústreďte sa na šperky, ktoré vám vydržia niekoľko rokov a vyvarujte sa nákupu lacnej bižutérie,

  • minimalistický – menej je viac.

V prípade, že si šperky zvolíte vhodne, ráno pred zrkadlom budete tráviť naozaj iba pár minút. Budú sa ľahko kombinovať, vy v nich budete mať prehľad, takže si ľahko vyberiete tie správne doplnky na akúkoľvek udalosť. Nestane sa tiež, že by vám šperk na nejakú príležitosť chýbal. Zvládnete prácu, firemné večierky, svadby i domácu pohodu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?