Viete, ako správne vyčistiť kozmetické štetce? Poradíme vám

KategórieFilter
 
 
 
 
 

Viete, ako správne vyčistiť kozmetické štetce? Poradíme vám

Piatok, 18. január 2019
Viete, ako správne vyčistiť kozmetické štetce? Poradíme vám

V časoch dávno minulých boli kozmetické štetce len pre profesionálne vizážistky. V súčasnej dobe ich má každá z nás na kozmetickom stolíku hneď niekoľko. Akú majú kozmetické štetce životnosť? Ako sa o ne správne starať?

Ak zvažujete kúpu kozmetických štetcov máte na výber z dvoch možností. Môžete si vybrať štetce z umelých alebo prírodných materiálov. Tie s prírodným vláknom sú živočíšneho pôvodu. Tradovalo sa, že sú jemnejšie a vydržia dlhšie. Nemusí to byť vždy tak.

Doba postúpila a s ňou aj technológie.Všetko záleží od konkrétnej značky. Určite je vždy lepšie investovať do kvalitnejších štetcov a hľadať teda viac kvality a menej kvantity. Takéto štetce vám vydržia naozaj dlhé roky.


Prečo čistiť svoje štetce?

V prípade, že štetce často používate je veľmi dôležité ich aj pravidelne čistiť. Malo by to byť najmenej raz za dva týždneV štetinkách totiž zostávajú zachytené produkty. Prílišná mastnota, ktorá vzniká používaním, môže spôsobiť, že nebudeme vedieť nabrať dostatočné množstvo produktu. Rovnako sa vám môže stať, že v dôsledku nečistôt produkt zmení farbu.

Estetická a praktická stránka sú jedna vec. Druhá je tá hygienická. V znečistených štetinkách, o ktoré sa nestaráme sa môžu rozmnožovať baktérie. Tie majú za následok problémy s pleťou. A to, predsa, nebudete riskovať.


Čistite! Ako na to?

Čistiť štetce môžete pod tečúcou vodou alebo vo väčšej miske. Ktorýkoľvek spôsob si vyberiete, dôležité je namáčať len aplikátor, teda štetinky. Vyhnite sa kovovej časti. V tej sú totiž štetinky nalepené a môžete sa stať, že vplyvom vody lepidlo povolí. Kovová časť môže začať pôsobením vody a vlhka korodovať.

Čistenie pod tečúcou vodou

Štetce čistite vždy vo vlažnej vode. Štetinky namáčajte pod vodou tak, aby stekala po nich smerom dole. Keď z nich týmto spôsobom vyperieme všetko, čo sa dá, dáme si do dlane trošku prípravku na čistenie štetcovKrúživými pohybmi napeníme produkt, čím súčasne štetec čistíme. Ten je čistý v momente, keď sa nám pena nesfarbuje a ostáva biela.

Štetec potom dobre opláchnite pod vodou. Štetinky jemne vyžmýkajte a vytvarujte do požadovaného tvaru. Môžete ho sušiť na čistom uteráku, no ešte lepšie je sušiť štetce tak, aby boli štetinky vo vzduchu. To dosiahnete napríklad položením na okraj kozmetického stolíka a rúčky zaťažíte šatkou.

Náš tip

Štetce z prírodných vlákien schnú dlhšie. Je dobré ich nechať sušiť cca 24 hodín. Tým umelým stačí jedna noc.

Čistenie v miske

Do misky dajte trochu vody a čistiaceho prostriedku na štetce. Krúživými pohybmi dobre vyčistíte štetec. Vodu môžete niekoľko ráz vymeniť. Keď ste si isté, že je úplne čistý, poriadne ho opláchnite vo vlažnej, tečúcej vode.

Sušenie je rovnaké ako pri čistení pod tečúcou vodou.

Náš tip

V prípade, že nemáte prípravok na čistenie štetcov, dobre vám poslúži nejaký jemný šampón, napríklad detský. Ak chcete svojim štetcom dopriať extra starostlivosť, môžete pridať pár kvapiek olivového alebo kokosového oleja. Verte, že hlavne tie z prírodných vlákien to ocenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?