Prečo by si každá žena mala zaobstarať šperkovnicu?

KategórieFilter
 
 
 
 
 

Prečo by si každá žena mala zaobstarať šperkovnicu?

Streda, 22. január 2020
Prečo by si každá žena mala zaobstarať šperkovnicu?

Šperkov a bižutérie my ženy nikdy nemáme dosť, avšak často sa o ne nestaráme tak, akoby si zaslúžili. Pre ochranu šperkov je najdôležitejšie skladovanie. Mnohé z nás majú šperky len tak pohodené v zásuvke, v kúpeľni v krabičke či na toaletnom stolíku. Potom sa však nemôžeme čudovať, že naše šperky majú krátku životnosť, rýchlo sa poškodia či zmenia farbu a celkovo už nie sú také ako keď sme si ich zakúpili.

Čistota

Šperkovnica udržuje vaše šperky v čistote, nesadá na ne prach. Zaprášené šperky, ktoré majú komplikovanejší dizajn – vystúpené a prepletené časti sa v domácich podmienkach ťažšie čistia, preto je dobré tomuto stavu predísť. Taktiež je veľkou chybou šperky skladovať v kúpeľni, keďže vo vlhkom prostredí skôr oxidujú, niektoré kovy dokonca až korodujú. V šperkovnici udržíte šperky v suchu a v čistote.

Ochrana pred poškodením

Výhodou šperkovníc je aj to, že v nich máte svoje poklady roztriedené, nezachytávajú sa o seba, a tým pádom sa vzájomne nepoškodzujú. Ráno sa teda vyhnete hlavolamu s názvom rozmotávanie retiazok a náušníc. 

Prehľad

Konečne viete čo všetko máte! Keď v šperkoch nemáte systém, máte ich porozhadzované na rôznych miestach či v jednej zásuvke, ľahko stratíte prehľad. Takto si ich môžete roztriediť aj podľa farieb či štýlov a ušetríte čas vyberaním vhodných šperkov k oblečeniu. Ak si zaobstaráte šperkovnicu so zrkadlom, viete si rovno aj skontrolovať či sa vám hodia.

Ochrana pred svetlom

Možno ste ani netušili, že mnoho materiálov v šperkoch je citlivých na svetlo. Napríklad niektoré druhy živice či polodrahokamy ako karneol, ruženín či ametyst môžu po čase zmeniť farbu, ak sú neustále vystavované svetlu. Nemusí to byť ani priame slnečné svetlo. V šperkovnici ich uchovávate v tme a predlžujete im životnosť.

Bezpečnosť

Malé deti radi objavujú všetko nové, všetko ligotavé a ak sú chvíľku bez dozoru môžu uškodiť sebe aj rodičom. Ak chcete svoje šperky ochrániť pred zvedavým dieťaťom, najlepším riešením je kúpiť si uzamykateľnú šperkovnicu. Hlavne sa vám nestane, že maličké dieťa si takýto šperk vloží do úst a ublíži si alebo sa poreže ostrejšou časťou šperku. 

Praktický a funkčný dizajn 

Okrem všetkých vyššie uvedených výhod môže byť šperkovnica aj pekným doplnkom vášho interiéru. Dnes je k dispozícii veľa krásnych dizajnov a vy si môžete vybrať ten, ktorý sa vám hodí. 

Jednoduchá údržba 

Šperkovnicu stačí utrieť od prachu jemnou handričkou či šetrným čistiacim prostriedkom, čo je oveľa jednoduchšie ako pracne čistiť každý jeden šperk, ktorý sa vám vplyvom prostredia zaniesol.

Ak ste práve zistili, že potrebujete šperkovnicu, ponúkame vám kvalitné kúsky, ktoré sú naozaj priestranné a prehľadné. Vybrať si môžete z rôznych dizajnov – z elegantných kúskov vo vintage štýle, moderných jednoduchých šperkovníc, či praktických kufríkových, s ktorými môžete aj cestovať.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?