Romantika z Francúzska. Zariaďte si byt v štýle Provence

KategórieFilter
 
 
 
 
 

Romantika z Francúzska. Zariaďte si byt v štýle Provence

Utorok, 22. október 2019
Romantika z Francúzska. Zariaďte si byt v štýle Provence

Okúzľujúce bývanie, ako z francúzskeho vidieka, je snom mnohých ľudí. Provensálsky štýl je stále veľmi obľúbeným a dych berúcim, hoci jeho pôvod siaha do druhej polovice 18-teho storočia. Mnohí z nás sa radi zatúlajú do sveta levandúľ, do nádherného svetlého priestoru plného prírodných materiálov a krémových farieb. Do útulna a jemnosti.

 

Vytvoriť si doma dokonalé prostredie je jednoduchšie, ako sa môže zdať. Pre nádherný domov v štýle Provence myslite na tri základné pravidlá: 

  1. menej je viac,

  2. jemné svetlé farby,

  3. najdôležitejšie sú detaily.

Menej je viac

Vytvorte priestor, ktorému dominuje pár výraznejších kusov nábytku a doplnkov. Zbytočne priestor neprepchávajte. Myslite v prvom rade na útulnosť a svetlosť. Miestnosti by mal dominovať rustikálny nábytok alebo aspoň nábytok s rustikálnymi prvkami. Mal by pôsobiť masívne a zároveň decentne. 

Typické jemné farby

Zabudnite na chladnú bielu. Provensálskemu štýlu vládne najmä béžová, slonovinová, smotanová či krémová biela. Skvelá je i jemná ružová alebo decentná zlatá či kombinácia s drevom a prírodnými materiálmi. 

Najdôležitejšie sú detaily 

Tú pravú atmosféru často vytvárajú detaily. Položte na robustný toaletný stolík elegantnú šperkovnicu. Doplňte priestor veľkým zrkadlom, aby ste priestor opticky zväčšili a urobili ženský kútik dokonalým. A nezabudnite, že miestnosť má voňať. Po žene. Po vôni, ktorá je pre ňu tak typická– po jej parfume. 


Vytvorte si domov, do ktorého sa budete radi vracať, ktorý vám budú chváliť, ktorý budete milovať a cítiť sa v ňom skvele. Provence štýl bude aktuálny aj o 20 či 50 rokov. Zainvestujte do kvalitného zariadenia a celkový dojem vylaďte detailmi. Potom už zostáva iba jediné, poriadne si svoje bývanie každý deň vychutnať.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?