Túžite mať vlastný „kúsok raja“? Vytvorte si ho doma

KategórieFilter
 
 
 
 
 

Túžite mať vlastný „kúsok raja“? Vytvorte si ho doma

Streda, 15. apríl 2020
Túžite mať vlastný „kúsok raja“? Vytvorte si ho doma

Každá by sme chceli v byte aspoň jedno miesto, ktoré by bolo iba naše. Veď aj voľakedy mali kráľovné v komnatách úžasný priestor na skrášľovanie a rozmaznávanie samých seba. Vy si ale hneď nemusíte kupovať hrad ani vymýšľať stroj do minulosti, aby ste niečo podobné
dosiahli. Dokonalý kútik si viete urobiť aj u vás doma
.

Ráno čo ráno býva v kúpeľni poriadna prevádzka. Každý člen rodiny si chce upraviť vlasy, umyť zuby či tvár. Aby ste nemuseli stáť so špirálou pri oku a modliť sa, nech do vás nikto nedrgne, pouvažujte nad vytvorením vlastného kútika. 

 

Toaletné stolíky rozhodne nie sú prežitkom, svoje miesto si nájdu v každej (aj modernej) domácnosti. Vďaka nim budete mať všetku kozmetiku príjemne upratanú a vždy na jednom mieste. A ten pokoj pri rannom líčení alebo večernom odličovaní!

Dnes je dostupných veľa druhov toaletných stolíkov. Vybrať si môžete provensálsky, princeznovský, moderný i minimalistický. Jednoducho taký, ktorý si na prvý pohľad zamilujete. 

 

Nájdite si miesto pre svoj kútik

Najčastejšie sa toaletný stolík dáva do spálne, pretože tam máte oveľa viac súkromia ako v obývačke. Možno bude potrebné upraviť dispozíciu izby, ale určite na svoj kúsok raja miesto nájdete. 

Ak je to čo i len trochu možné, umiestnite kútik do blízkosti okna. Prirodzené svetlo neskresľuje a je teda na líčenie ideálne. Stolík však natočte tak, aby vás slnko neoslňovalo alebo aby sa neodrážalo od zrkadla nad toaletným stolíkom. 

Skontrolujte tiež, ako ďaleko máte najbližšiu elektrickú zásuvku. Zapojíte do nej nielen osvetlenie k zrkadlu, ale aj fén či žehličku na vlasy. 

 

Vyberte si dokonalý toaletný stolík

Základným prvkom každého ženského kútika je poriadny toaletný stolík. Ideálne v kombinácii so zrkadlom. Stolík vyberajte tak, aby ladil s ostatným nábytkom v izbe, nezabudnite však zohľadniť aj jeho veľkosť. Koľko úložného priestoru budete potrebovať? Niektoré stolíky majú iba jednu veľkú zásuvku, iné ponúkajú aj skrinku alebo miesto na šperkovnicu. Radšej potrebný priestor predimenzujte, aby ste mali miesto na nové šperky alebo líčidlá. 

 

Zrkadlo, zrkadlo, povedz mi...

Ak ste si náhodou vybrali toaletný stolík bez zrkadla, rýchlo ho doplňte nejakým nástenným alebo stojacim zrkadlom. Čím väčšie bude, tým viac uvidíte. A neexistuje nič praktickejšie ako si vybrať oblečenie, a potom pekne skontrolovať ako k sebe ladí

Šperkovnice

Aby stolík vyzeral naozaj úžasne, zaobstarajte si šperkovnice a organizéry. Všetky líčidlá, štetce, kefy, laky a hrebene majte pekne roztriedené a vždy po použití ich vráťte na svoje miesto. Nie je nič horšie ako nádherný toaletný stolík na ktorom je hodená kopa prázdnych téglikov a šperkov od výmyslu sveta. Opäť vyberajte na základe aktuálnych potrieb a trošku sa zasnívajte do budúcnosti (keď vám nejaké tie šperky pribudnú). 

 

Zaveďte si do života ženské rituály

Naučte rodinu aj samú seba, že máte nárok na chvíľku osamote. Na to, aby ste si ošetrili vlasy, vyčistili pleť či pokožku. Aby ste si jemne rozmasírovali boľavé spánky po celom dni práce, či namaľovali sa pred odchodom z domu. Každé ráno a večer si sadnite za svoj toaletný stolík a venujte samej sebe dostatok lásky a pozornosti. Je to čas pre vás. Nedovoľte, aby vám z neho ukrajovali partneri, deti alebo práca. Je to čas, kedy môžete poďakovať samej sebe. Za to, akou úžasnou ženou ste.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?